Schengen Vizesi Almanın Püf Noktaları

Yurt dışı tatillerinin vazgeçilmez bölgeler arasında Avrupa ülkeleri yer almaktadır. Avrupa Birliğine üye ülkelere seyahat gerçekleştirebilmek için ihtiyaç duyduğumuz Schengen vizesi hakkında birçok kirli bilgi dolaşmaktadır.

Peki, Nedir Bu Schengen Vizesi Almanın Püf Noktaları

Öncelikle belirtmekte fayda var; Schengen vize başvurularında red alınmasının en büyük sebepleri arasında: Hatalı başvuru yer almaktadır.

Sonuçta konsolosluklar yüz yüze görüşme gerçekleştirmeyecek, doldurmuş olduğumuz form ve evraklara göre değerlendirme gerçekleştireceklerdir.

İşinin ehli olmayan kişiler tarafından gerçekleştirilen başvurular hüsranla sonuçlanmaktadır. Tabi bunun maddi bir eksisi var.


Konsoloslukların red vermesinin en önemli sebebi: İltica edeceğiniz, geri dönmeyeceğinizi düşündüğü için vize vermemektedir. Peki, gidip döneceğimizi nasıl kanıtlayabiliriz;

  •  Maddi Durumu Destekleyen Belgeler,
  • Varsa; Ev, arazi veya araç tapusu,
  • Çalışıyorsanız; Çalıştığınız yere ait belgeler,
  • Öğrenciyseniz ve yeni mezunsanız; Sponsor olacak kişinin maddi durumu,

Ancak Schengen vizesi sahibi olmanın püf noktalarından biriside; Doğru danışmanla çalışmaktadır. Süreci adınıza yönetecek, formları adınıza hazırlayacak, yanınızda olacak bir danışmanla çalışmalısınız. Bu süreç işlemi çok daha kolaylaştıracak ve hızlandıracaktır.

Kısa sürede, uzun süreli Schengen vizesi sahibi olmak için; Türkiye’nin Schengen vizesi alanındaki uzman kuruluşu olan merkezimizle başvurularınızı kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz !

Leave a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir